1. Скажіть, в якому рядку є речення з фразеологізмом: а) Київ розтоптав свій звабливий сон, покритий туманом

1. Скажіть, в якому рядку є речення з фразеологізмом: а) Київ розтоптав свій звабливий сон, покритий туманом. б) На другий день стало відомо, що я не буду здаватися в сліпому пияцтві, оскільки не пив жодного разу вночі. в) З кущів вистрибнула світла коса на спині. г) Того дня сонце мало ще розливало червоні та жовті фарби повітрям.
2. Вкажіть рядок, в якому поєднання слів не є фразеологізмом: а) запутувати голову; б) захоплювати серце; в) співати як соловей; г) викинути з дому; д) стискати з торбуванням брюшко.
3. Назвіть рядок, в якому поєднання слів не є фразеологізмом: а) тяжка рука; б) повна шкалиця.
Angelina

Angelina

1. Варіант а) Київ розтоптав свій звабливий сон, покритий туманом.
В даному реченні ми маємо фразеологізм "розтоптав свій звабливий сон", оскільки це вираз, який має фігурний, не прямий, значення.

2. Варіант д) стискати з торбуванням брюшко.
У варіанті д) ми маємо звичайне поєднання слів, яке не є фразеологізмом. Це поєднання має пряме значення - стискати брюшко з торбуванням.

3. Варіант а) тяжка рука.
У цьому рядку ми маємо поєднання слів, яке не є фразеологізмом. Це поєднання має пряме значення - тяжка рука.

Вираз "фразеологізм" використовується для позначення виразів або речень, які мають фіксоване, стале значення, відмінне від прямого значення окремих слів. Фразеологізми є одним з елементів мовного багатства і використовуються для вираження точних, конкретних смислів або емоцій.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello