1. Перевірте тестові завдання 1. Виберіть речення, в яких є однорідні присудки. а) Сонячним лучом і тьмяним хмаринкою

1. Перевірте тестові завдання 1. Виберіть речення, в яких є однорідні присудки.
а) Сонячним лучом і тьмяним хмаринкою замріялася рястом і береза.
б) Бабуся шила сорочку, як свиту, а дід розповідав казку.
в) Вона співала і танцювала і сміялася з усієї душі.
г) Скворець гомонів і насіння харчує, а зимою теплим під кришею сховується.

2. Перевірте тестове завдання 2. Виберіть речення, в яких присутнє загальне слово при однорідних членах речення (без ком знаків).
а) Усі дерева, кущі і трави щедро политі вологою.
б) Зимовий сніг засипав будинки, дерева і всю землю.
в) Синє небо, зелена трава і квітки розквітають на галявині.
г) Завтра, після обіду, ми зустрінемося і порозмовляємо.
Магнитный_Магнат

Магнитный_Магнат

1. Перевірка тестових завдань 1:
а) В реченні "Сонячним лучом і тьмяним хмаринкою замріялася рястом і береза" присутні однорідні присудки, оскільки обидва заперечувані об"єкти (сонячний луч і тьмяна хмаринка) займають в ньому однакові місця та роль. Обидва присудки є сказовими іменниковими зворотами.

б) В реченні "Бабуся шила сорочку, як свиту, а дід розповідав казку" також присутні однорідні присудки. Обидва об"єкти (шиття сорочки та розповідь казки) мають однакову роль та співвідношення до підмета, а розділовий знак "кома" перед останнім присудком вказує на їх порядок.

в) В реченні "Вона співала і танцювала і сміялася з усієї душі" також є однорідні присудки, оскільки всі заперечувані дії виконуються т subject. Присудки у даному реченні мають форму дієслова у минулому часі і з"єднуються за допомогою сполучника "і".

г) В реченні "Скворець гомонів і насіння харчує, а зимою теплим під кришею сховується" також є однорідні присудки, оскільки інформація про дії зроблена в однаковій формі, тобто присудки є дієсловами іменниковими зворотами. Ці дії також з"єднуються за допомогою сполучника "і" та мають однакове співвідношення т subject.

2. Перевірка тестових завдань 2:
а) В реченні "Усі дерева, кущі і трави щедро политі вологою" присутнє загальне слово "вологою" при однорідних членах речення. Усі об"єкти (дерева, кущі та трави) мають спільну властивість, якою є поливання вологою.

б) В реченні "Зимовий сніг засипав будинки, дерева і всю землю" загальним словом є "засипав", оскільки всі об"єкти (будинки, дерева та земля) мають спільність у дії засипування снігом.

в) В реченні "Синє небо, зелена..." відсутня друга частина речення, тому неможливо сказати, чи є в ньому загальне слово при однорідних членах речення.

Будь ласка, перевірте, чи відповіді були зрозумілі для вас. Якщо потрібно, додатково поясніть будь-які питання.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello