1. Перевірте різні (3-5) особини одного виду або їхні складові (листки злаків, насіння квасолі, бульби картоплі тощо

1. Перевірте різні (3-5) особини одного виду або їхні складові (листки злаків, насіння квасолі, бульби картоплі тощо) за їх фенотипом (зовнішній вигляд, розміри та інші характеристики).
2. Розрізніть типові ознаки різних видів.
3. Виявіть відмінності в будові різних представників одного виду, а також порівняйте їх з особинами інших видів, поясніть причини, які привели до цих відмінностей.
4. Оберіть не менше ніж 25 рослин одного виду (чи їхніх складові) за конкретними ознаками (наприклад, кількість очок у бульб картоплі, темні плями на білих насінні квасолі тощо).
5. Порахуйте кількість обраних показників.
Лось

Лось

1. Для перевірки особин одного виду можна обрати, наприклад, листя злаків. Побудуйте таблицю, в якій зазначте різні характеристики цих листків. Необхідно описати їх зовнішній вигляд (форма, краї, розмір), колір, наявність ворсинок або жилок, наявність пігменту тощо. Запишіть все це в таблицю та добавте фотографії листків, щоб школяр міг побачити, як вони виглядають. Наприклад:

\[
\begin{tabular}{|c|c|c|}
\hline
\textbf{Характеристика} & \textbf{Вид 1} & \textbf{Вид 2} \\
\hline
Форма & Трикутна & Ланцетна \\
\hline
Краї & Гладкі & Хвилясті \\
\hline
Розмір & Більший & Менший \\
\hline
Колір & Зелений & Зелений \\
\hline
Наявність ворсинок & Так & Ні \\
\hline
Наявність жилок & Так & Так \\
\hline
\end{tabular}
\]

2. Опишіть типові ознаки різних видів. Наприклад, для порівняння можна взяти листя злаків та листя дерев. Опишіть їх загальні відмінності. Зазначте, що листя злаків мають прості форми, трикутну або ланцетну, тоді як листя дерев може бути складним, з великою кількістю дрібних листочків. Також зазначте, як вони відрізняються за розмірами, коліром, текстурою, жилкуванням тощо.

3. Виявіть відмінності в будові різних представників одного виду. Наприклад, для вивчення видів рослин можна обрати квіти різних кольорів у прикладі квіткових рослин. Розповісти про будову квіта, його пелюстки, тичинки, пестик, як они мають вигляд у кожного виду цих рослин. Порівняйте їх з особливостями профілю, які є у решти видів квіткових рослин. Поясніть, чому різні види мають різні особливості завдяки еволюції чи добору.

4. Оберіть не менше ніж 25 рослин одного виду, наприклад, кульбаби. Визначте певну ознаку цих рослин, наприклад, кількість лепестків квітки, і зарисуйте просту діаграму з кількістю рослин з різною кількістю лепестків. Запишіть кількість рослин з кожним результатом і підрахуйте їх. Після цього складіть таблицю, в якій зазначте кількість лепестків і кількість відповідних рослин. Наприклад:

\[
\begin{tabular}{|c|c|}
\hline
\textbf{Кількість лепестків} & \textbf{Кількість рослин} \\
\hline
1 & 5 \\
\hline
2 & 10 \\
\hline
3 & 7 \\
\hline
4 & 3 \\
\hline
5 & 0 \\
\hline
\end{tabular}
\]

5. Порахуйте кількість рослин одного виду за певними ознаками. Наприклад, в кінціссера з кожним видом рослин можна порахувати кількість об"єктів з певних показників, щоб виявити закономірності. Зазначте, які ознаки ви обрали і які результати ви отримали. Наприклад, зазначте кількість рослин з певними кольорами квітів або формами листків. Запишіть ці дані в таблицю та підрахуйте загальну кількість об"єктів кожного типу. Наприклад:

\[
\begin{tabular}{|c|c|}
\hline
\textbf{Ознака} & \textbf{Кількість рослин} \\
\hline
Червоний колір квітки & 8 \\
\hline
Білий колір квітки & 10 \\
\hline
Форма листка - овальна & 5 \\
\hline
Форма листа - серцеподібна & 2 \\
\hline
\end{tabular}
\]

Використовуючи такі таблиці, школяр зможе порівнювати та аналізувати дані, що дозволить краще зрозуміти характеристики та відмінності між різними видами рослин.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello