1) Напишіть опис про свій улюблений місяць року, використовуючи його народні назви! 2) Створіть словник словотворчих

1) Напишіть опис про свій улюблений місяць року, використовуючи його народні назви!
2) Створіть словник словотворчих асоціацій, зазначивши в дужках основне значення слова, а потім жартівливе. Приклад: обманник (шахрай) - світобіжець.
3) Підкресліть в реченні колоритні новоутворення. Поясніть, як вони утворюються й для чого вони вживаються в реченні. Не лише орли-соколи прилетіли до нас. З"явилися й дрібні пташки - заготкурочка, заготкачечка, райгусак, райкарась, промцибуля, облсметана.
4) Вставте відсутні букви на місце крапок. Людиный, вермішель, поволжська, ілити, проїханого, алеє, житить.
Poyuschiy_Homyak_804

Poyuschiy_Homyak_804

1) Мій улюблений місяць року - вересень (Березень). Цей чудовий місяць також має свою народну назву - Ріжань. Вересень - це осінній місяць, коли природа наповнюється різнокольоровими відтінками. Його народна назва "Ріжань" відображає чудову палітру природи у вигляді червоно-жовтих відтінків листя дерев, що ріже очі. У цей час року стає прохолодніше, але ще не настільки, щоб відчувати холод зими. Це час після літа, коли ми можемо насолоджуватися свіжим повітрям та золотистими краєвидами природи.

2) Словник словотворчих асоціацій:
- Вчитель (педагог) - міжбічник
- Сніг (опад) - білий мармур
- Сонце (світло) - небесна лампа
- Вітер (повітря) - рухлива постать
- Книга (література) - джерельна мудрість
У цих словотворчих асоціаціях ми використовуємо основне значення слова, а потім додаємо жартівливу асоціацію, яка дає можливість побачити слова з нового, несподіваного боку. Це сприяє розвитку творчого мислення та збагаченню мови.

3) В даному реченні зустрічаються цікаві новоутворення, які називаються колоритними. Вони утворюються шляхом поєднання префіксів та коренів слів. В даному випадку вжито такі новоутворення: заготкурочка, заготкачечка, райгусак, райкарась, промцибуля, облсметана. Вони вживаються для того, щоб надати більш мальовничого та живописного опису об"єктів чи явищ, розкрити їхню природу або викликати позитивні асоціації у читачів. Такі новоутворення є художніми засобами виразності та експресії в мові.

4) ЛюдиНий, верміШель, Поволжська, ІлитИ, Проїханого, алеЙ, житИть. Вставляючи відсутні букви, отримуємо: ЛюдиНний, верміШель, Поволжська, Ілети, Проїханого, алеї, житить. Користуючись орфографічними правилами, ми відновлюємо пропущені букви та правильно записуємо слова. Неправильно записані слова можуть нашкодити змістовній комунікації та передачі інформації, тому важливо дотримуватися правописних норм під час письма.
Знаешь ответ?
Задать вопрос
Привет!
hello